Zīmolam „Spilva” – 25 gadi!

Zīmols Spilva dzima 1992. gada septembrī, kad saņēma oficiālu dokumentu – uzņēmuma SIA Spilva reģistrācijas apliecību. Laika gaitā uzņēmuma juridiskais nosaukums ir mainījies, kopš 2015. gada – Orkla Foods Latvija. Taču zīmols Spilva un tā ražošana Babītes novada Spilvē turpina savu darbu jau 25 gadus.

Uzņēmums darbu sāka 1992. gadā nelielā konservu cehā, kas tika izmantots Bulduru sovhoztehnikuma vajadzībām. Ražošanā bija neliels produktu klāsts, un uzņēmums ieņēma aptuveni 100. vietu starp ražotājiem dārzeņu un augļu pārstrādes nozarē.

„Atslēgas vārdi un galvenās vērtības Spilvas attīstības gaitā ir bijušas – drosme, radoša pieeja un uzticamība. Šajos 25 gados bija vajadzīga gan drosme pieņemt kardinālus, dažkārt nepopulārus lēmumus, gan radoša pieeja it visā. Jaunrades process ir ļāvis mums ieviest Latvijā jaunus ražojumus un tehnoloģijas, tādēļ esam lepni par katru Spilvā radīto produktu. Tas viss, protams, nebūtu iespējams bez gardēžiem un sadarbības partneriem, kuri mums ir uzticējušies jau no Spilvas pirmajiem soļiem 90. gadu sākumā. Kaut arī pēdējos gados uzņēmuma ražošanas apjomā būtiski pieaug eksporta proporcija, Latvija mums ir galvenais tirgus. Paldies par uzticēšanos Spilvas tehnologu prasmēm un kvalitātei visu šo 25 gadu garumā!” teic Lolita Bemhena, zīmola Spilva dibinātāja un uzņēmuma Orkla Foods Latvija vadītāja.

Spilva 25 gados (salīdzināts pirmais pilnais finanšu gads ar mūsdienām):

 

1993. gadā

2016. gadā

Darbinieku skaits

37 darbinieki

203 darbinieki

Apgrozījums

EUR 260 188

EUR 29 909 287

Peļņa

EUR 36 830

EUR 2 169 738

Sortiments

27 produkti

801 produkts

Ražotnes platība

1000 m2

12 400 m2

 

Spilvas pirmais eksporta tirgus faktiski bija Baltkrievija, uz kurieni apmaiņā pret traktoru 1993. gadā tika nosūtīti Spilvas ražotie konservi. Savukārt sistemātisks eksports tika uzsākts 1996. gadā, un pirmie ārvalstu tirgi bija Lietuva un Krievija. Tagad uzņēmuma Orkla Foods Latvija ražojumu eksporta tirgi ir ASV, Čehija, Dānija, Igaunija, Īrija, Kanāda, Krievija, Lielbritānija, Lietuva, Norvēģija, Slovākija, Somija, Ukraina, Vācija, Zviedrija.

Orkla Foods Latvija ir viens no modernākajiem un lielākajiem ēdienu un ēdiena piedevu ražotājiem Latvijā un Baltijas valstīs. Uzņēmums ar nosaukumu Orkla Foods Latvija strādā kopš 2015. gada decembra, kad tika pabeigta Orkla grupai piederošo kompāniju SIA Spilva un AS Gutta apvienošana vienā uzņēmumā. Jau vairāk nekā 25 gadus Latvijā un arī tās kaimiņvalstīs ir pazīstami un iecienīti uzņēmuma zīmoli un produkti, kas pieejami tādās kategorijās kā tomātu mērces un kečupi, majonēzes, dresingi, konservēti dārzeņi, ievārījumi un deserti, mārrutki un sinepes, zupas un otrie ēdieni, garšvielas, sulas un nektāri, dzeramais ūdens un kvasa dzēriens, smūtiji.

     

Jaunākie raksti