Straujākais ražošanas apjomu pieaugums – Somijas tirgum. Par +54,4% palielinās „Orkla Foods Latvija” eksports

Uzņēmums Orkla Foods Latvija turpina audzēt eksportu, kas 2017. gada astoņos mēnešos (janvāris – augusts) ir pieaudzis par +54,4%, salīdzinot ar to pašu laika posmu 2016. gadā. Straujākais Orkla Foods Latvija Babītes novada Spilvē ražotās produkcijas noieta pieaugums ir Somijā, Lietuvā un Dānijā.

„Straujākais un apjoma ziņā lielākais eksporta pieaugums ir Somijas tirgū. Šim tirgum visvairāk ražojam salātu mērces (dresingus) un majonēzes, kā arī – tomātu mērces un mārrutkus. No mūsu ražojumiem Somijas tirgū pieprasītākās ir tomātu-čili, klasiskā salātu un cēzara salātu mērces. Savukārt Dānijas tirgum ražojam Premium kategorijas dresingus, un Dānijā pieprasītākās ir mango un pesto mērces,” informē Orkla Foods Latvija mārketinga direktore Dana Erciņa-Užāne.

Eksporta apjomu pieaugums saistīts gan ar uzlabojumiem Orkla Foods Latvija produkcijas distribūcijā, gan ar uzņēmuma produkcijas atpazīstamības un uzticamības pieaugumu. „Daudzos eksporta tirgos strādājam jau daudzu gadu garumā, un tas vairo mūsu produkcijas atpazīstamību un uzticēšanos tai, kā arī ceļ tās vērtību,” secina Orkla Foods Latvija mārketinga direktore.

Tāpat arī eksporta izaugsme ir saistīta ar strukturālām izmaiņām Orkla uzņēmumos Eiropā. Uz Orkla Foods Latvija ražotni Babītes novadā no Lietuvas ir pārcelta vairāku produktu ražošana Lietuvas tirgum. Tādēļ eksporta apjoms uz šo valsti ir vairāk nekā dubultojies un prognozējams, ka varētu pieaugt vēl vairāk. Orkla Foods Latvija ražojumi eksporta tirgos ir pieejami gan ar zīmolu Spilva, gan ar vietējos tirgos plašāk pazīstamiem zīmoliem Beauvais, Felix, Vitana.

Orkla Foods Latvija Top 3 lielākie eksporta tirgi (apgrozījums 2017. g. 8 mēnešos):

  1. Somija;
  2. Igaunija;
  3. Lietuva.

Orkla Foods Latvija Top 3 straujāk augošie eksporta tirgi (2017. g. 8 mēnešos, salīdzinot ar 2016. gada pirmajiem 8 mēnešiem; ņemtas vērā valstis ar eksporta apgrozījumu virs 100 000 EUR):

  1. Somija +768,4%;
  2. Dānija +130,0%;
  3. Lietuva +113,3%.

Uzņēmuma Orkla Foods Latvija ražojumu eksporta tirgi ir ASV, Čehija, Dānija, Igaunija, Īrija, Kanāda, Krievija, Lielbritānija, Lietuva, Norvēģija, Slovākija, Somija, Ukraina, Vācija, Zviedrija.

Jaunākie raksti