“Spilvas” tomātu mērču izlase par godu Latvijas simtgadei!

Par godu valsts 100 gadu jubilejas svinībām ir uzsākta īpašas Spilvas tomātu mērču izlases ražošana. Katra no četrām jaunajām mērcēm simbolizē un vienā burciņā iemieso attiecīgā Latvijas kultūrvēsturiskā novada būtību, raksturu un garšu. Zinām, ka Latgale ir unikāla ar savu atvērtību un dāsnumu, tās lauku bagātību. Kurzeme – ar radošumu un aso prātu. Zemgale – ar tās auglīgajiem laukiem. Vidzeme – ar tās augstienēm un cilvēku izpalīdzību.

Balstoties uz novadu un to iedzīvotāju īpašībām, savas personības garšā un izskatā ir ieguvušas šo novadu “dāmas” – Latvijas simtgadei veltītajā izlasē iekļautās mērces. Iepazīstieties ar pikanto vidzemnieci, lepno kurzemnieci, gardo zemgalieti un bagāto latgalieti!

“PIKANTĀ VIDZEMNIECE – tomātu mērce ar pipariem”. Mērce ar pikantu garšas noti, ko piešķir pievienotie melnie un čili pipari, kā arī – garšvielu maisījums, kura sastāvā ir koriandrs. Mērce ir lieliski piemērota grilētiem gaļas ēdieniem, kā arī – citiem otrajiem ēdieniem.

“LEPNĀ KURZEMNIECE – tomātu mērce ar tomātu gabaliņiem”. Tā ir bagātīga, sulīgiem tomātu gabaliņiem un aromātiskām garšām piepildīta mērce, ko piešķir mērces sastāvā esošais ķiploks, sīpols un lauru lapas. Šo mērci var lietot gan kopā ar tradicionāliem ēdieniem, gan ar īpaši smalkām un ar mīlestību pagatavotām maltītēm.

GARDĀ ZEMGALIETE – tomātu mērce ar zaļumiem”. Tradicionāla mērce, kas garšos Latvijas lauku zaļumu piekritējiem. Tomātu mērcei ir patīkama, pievienotajiem garšaugiem (dilles, maurloki, pētersīļi, baziliks, raudene) raksturīga garša.

“BOGOTUO LATGALĪTE – tomātu mērce ar dārzeņiem”. Garda mērce, kas ir bagātīgi papildināta ar burkāniem, papriku, sīpoliem un tomātiem – katram latvietim labi pazīstamiem dārzeņiem. Mērce īpaši labi garšos kopā ar gaļas, makaronu un citiem otrajiem ēdieniem. Tā ir izmantojama ne tikai kā piedeva jau gataviem ēdieniem, bet arī – gatavošanas procesā.

Jaunākie raksti